SHBA, sulm me armë në afërsi të një shkolle fillore në Kaliforni, 4 viktima

21:10 | 14/11/2017

Një sulm me armë zjarri është regjistruar në një zonë rurale në Kalifroni të Shteteve të Bashkuara. Mediat amerikane, duke cituar autoritetet lokale shkruajnë se nga kjo ngjajre të paktën 4 persona kanë humbur jetën. Gjithashtu edhe disa nxënës kanë mbetur të plagosur. Ata janë transportuar menjëherë për në një qendër spitalore për të marrë mjekimin e duhur. Mes të plagosurve gjendet edhe një fëmijë 2 vjeç.  Ndërkohë, pas ndërhyrjes së policisë në vendngjarje është bërë e mundur edhe ekzekutimi i autorit të sulmit. Nga të dhënat e para duket se bëhet fjalë për një person me çrregullime mendore. Sipas një banori të zonës ku jetonte agresori 50-vjeçar i identifikuar me emrin Kevin, ka qëlluar qindra plumba. Sulmin ai e ka nisur në afërsi të banesës së tij, ndërsa viktimat janë regjistruar në 7 vende të ndryshme./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono