SHBA, Senatori demokrat Al Franken dorëhiqet pas akuzave për ngacmime seksuale

20:32 | 07/12/2017

Senatori demokrat në Shtetet e Bashkuara, Al Franken, i akuzuar për ngacmime seksuale, ka njoftuar se do të japë dorëheqjen. “Asgjë që kam bërë si senator nuk ka çnderuar në këtë institucion”, u shpreh ai në Senat. Ndërsa më tej ai shton se disa akuza nuk janë të vërteta dhe disa ngjarje ai i kujton në një mënyrë tjetër. Vendimi i senatorit Franken vjen pas kërkesave të shumta për dorëheqjen e tij nga kolegët demokratë. Franken është politikani i parë në SHBA që dorëhiqet në sajë të akuzave për ngacmime seksuale./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono