SHBA, motori digjet në ajër, avioni bën ulje të detyruar

21:02 | 17/04/2018

Një avion pasagjerësh në Shtetet e Bashkuara ka bërë të martën një ulje të detyruar në aeroportin e Filadelfias, për shkak të defektit të një prej motorëve të tij. Mediat amerikane, të cilat kanë publikuar pamjet e motorit të dëmtuar, bëjnë të ditur se një person ka mbetur i plagosur nga incidenti.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-04-17 18:11:08Z | |

Avioni tip “Boeing” me numër fluturimi 1.380 ishte nisur nga aeroporti “La Guardia” në Nju Jork me 143 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit në bord dhe kishte si destinacion qytetin e Dallasit, në Teksas. Si linja ajrore që ka në pronësi mjetin, ashtu dhe Administrata Federale e Aviacionit kanë refuzuar të komentojnë ngjarjen. abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono