SHBA, deputetët e Dhomës së Përfaqësuesve votojnë kundër procedurës për shkarkimin e Trump
President Donald Trump pauses as the media departs after he spoke in the Roosevelt Room of the White House in Washington, Tuesday, Nov. 28, 2017, during a meeting with Republican congressional leaders. (AP Photo/Susan Walsh)

22:18 | 06/12/2017

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara ka votuar në maxhorancë të madhe kundër një rezolute të prezantuar nga një demokrat. Dokumenti kërkonte fillimin e procedurës për shkakrimin e presidentit Donald Trump. Votat kundër ishin 364, duke lënë të kuptohet se edhe vetë demokratët kanë votuar kundër shkakrimit të Trump. Ndërsa votat që mbështetën rezolutën ishin vetëm 58. Deputeti demokrat i Teksasit, Al Green kishte prezantuar dokumentin në bazë të faktit se Trump e ka lidhur presidencën e tij me raste racizmi dhe intolerance./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono