Shansi i artë i Partizanit, Skënderbeu i Dajës pengesa

10:39 | 24/10/201910:390

Fitorja e dërgon në krye të renditjes dhe Partizani do bëjë të pamundurën për ta shfrytëzuar këtë mundësi. Sot në orën 15:00 zhvillohet ndeshja e fundit e fazës së parë në Kategorinë Superiore. Edhe Skënderbeu del në krye në rast të një triumfi, por do e ndajë vendin e parë me Bylis.

Përballja e “Selman Stërmasit” pritet të jetë emocionuese. Këto dy ekipe kanë dhuruar duele të forta dhe tepër të luftuara gjatë viteve të fundit, ndërsa rivaliteti dhe “urrejtja” mes tifozerive kanë qenë në modë. “Demat” vijnë nga fitorja në Shkodër, teksa ekipi korçar ka reaguar pas humbjes 4-0 në të njëjtin qytet.

Renditja e Kategorisë Superiore

Djemtë Dajës fituan përballë Luftëtarit dhe ishin të pafat në barazimin e bardhë kundër Kukësit. Në 12 ndeshjet e fundit të zhvilluara në kryeqytet janë regjistruar këto rezultate: Partizani ka fituar 4 herë, Skënderbeu 3 dhe 5 ndeshje janë mbyllur pa fitues. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono