Shahini në Dibër: Ndarja e gjimnazit në dy pjesë, vendim i paligjshëm

17:21 | 27/04/2019

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Besa Shahini gjatë një vizitë në  gjimnazin “Said Najdeni” në Dibër ka kritikuar vendimin e drejtueses së mëparshme të shkollës i cili ka detyruar zhvillimin e mësimit në dy godina të ndryshme.

Në një takim me mësuesit ministrja Shahini u shpreh për zgjidhje të problemit, ndërsa theksoi se vendimi ishte i paligjshëm dhe ka shkaktuar konfuzion dhe pakënaqësi tek nxënësit dhe mësuesit.

Gjithashtu ministrja Shahini u ndal dhe tek riorganizimi i zyrave e drejtorive rajonale arsimore ku sqaroi se nuk do të ketë largime nga puna, por një riorganizim të stafit. Ndërkohë theksoi se ata drejtues që nuk kanë zbatuar rregullat do të largohen nga puna. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono