Sfidë në distancë mes Kate Middleton e Meghan Markle

17:04 | 07/11/201917:040

Të dyja rrezatuese, të bukura dhe të veshur me blu. Kate Middleton dhe Meghan Markle e sfiduan njëra-tjetrën në distancë, secila duke luajtur në një angazhim zyrtar në Londër. E para, me bashkëshortin e saj William, mori pjesë në përurimin e bamirësisë Kombëtare të Emergjencave të Mirëbesimit, e dyta shoqëroi Princin Harry në përkujtimin e heronjve të luftës britanike.

Kate shfaqte një nga buzëqeshjet e saj më të mira, pamja e saj dukej perfekte nën një fustan blu. Dukët e Kembrixhit u takuan me të mbijetuarit e zjarrit të Kullës Grenfell dhe sulmeve terroriste në Kishën St Martin-in-the-Fields në Londër, përpara se të marrin pjesë në nisjen e bamirësisë. Middleton ka folur me dashuri me njerëzit, duke u identifikuar me rolin e saj si mbretëresha e ardhshme.

Meghan ishte më e ashpër nën një pallto blu dhe kapelë me një vello. Duka dhe Dukesha e Sussex nderuan të rënët në luftën e kombit gjatë një ceremonie në Field of Remembrance jashtë Ëestminster Abbey, në të cilën Markle mori pjesë për herë të parë.

E pamundur të mos bësh një krahasim midis dy kunatave të cilat edhe pse nuk u takuan, bënë gjithçka për të vjedhur skenën e njëra-tjetrës. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono