Sevilla dhe Arsenal zbresin në fushë, Strakosha titullar për Lazion

18:20 | 19/09/201918:200

Thomas Strakosha duket se nuk e lëshon vendin e titullarit as në Europa League. Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është një nga lojtarët kryesorë të Lazios, që sot udhëton drejt Rumanisë për t’u përballur me CFR Cluj. Italianët e Lazios synojnë ta nisin sa më mirë këtë edicion të Europa League.

Edhe rekordmenët e këtij kompeticioni, Sevilla, zbret në fushën e lojës në të njëjtin orar (18:55). Spanjollët do të synojnë fitoren në transfertën azere kundër Qarabag. Finalistët e edicionit të shkuar, Arsenal, luajnë gjithashtu në këtë orar.

“Topçinjtë” e Londrës kanë një sfidë shumë të vështirë përballë gjysmëfinalistëve të sezonit të shkuar, Eintracht Frankfurt./abcnews.al

Europa League (18:55)

Eintracht Franfurt – Arsenal
Qarabag – Sevilla
CFR Cluj – Lazio
APOEL – Dudelange
Basel – Krasnodar
Din. Kiyv – Malmo FF
Copenhagen – Lugano
Getafe – Trabzonspor
LASK Linz – Rosenborg
PSV – Sporting
Rennes – Celtic
St. Liege – Guimaraes

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono