Setien pret zëvendësuesin e Suarez, Barcelona tenton bomberin afrikan

14:58 | 21/01/202014:580

Dëmtimi i Luis Suarez e detyron Barcelonën që të hidhet në merkato për t’i sjellë një sulmues trajnerit Setien. Uruguaiani do të mungojë gjatë dhe kampionët e Spanjës e kanë një ide për ta zëvendësuar.

Mundo Deportivo raporton se në krye të listës së dëshirave është Pierre-Emerick Aubameyang. 30-vjeçari nga Gaboni ka një kontratë deri në verën e vitit 2021 me Arsenal dhe nuk ka ndërmend të rinovojë.

Ideja e transferimit në Katalunjë e tundon, teksa Barcelona po përgatit një ofertë për kapitenin e “Topçinjve”. Aubameyang po zhvillon një sezon pozitiv në aspektin personal dhe këtë sezon numëron 16 gola të shënuar me ekipin londinez. /abcnews.al

 

Pierre-Emerick Aubameyang

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono