Setien: Disa gjëra s’i kemi kuptuar ende, ndoshta nuk jemi shpjeguar mirë

20:21 | 25/01/202020:210

Quique Setien provoi për herë të parë shijen e humbjes në stolin e Barcelonës. Ekipi katalanas dështoi në fushën e Valencias dhe u mund 2-0 nga ekipi vendas. Trajneri ka analizuar disfatën në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, teksa ndalet edhe te mesfushori De Jong.

Në pjesën e parë luajtëm shumë keq, nuk patëm saktësi dhe nuk i dhamë thellësi aksioneve tona. Ka disa gjëra që nuk i kemi kuptuar ende, ndoshta nuk jemi shpjeguar mirë. Në pjesën e dytë u rritëm dhe krijuam rastet tona, por nuk arritëm t’i finalizonim.

Ka shumë aspekte ku duhet të përmirësohemi. Valencia është një skuadër e madhe dhe u treguan të aftë për të na ndëshkuar. De Jong? Jo vetëm ai, e gjithë skuadra vuajti sot. Frenkie është mësuar me një lloj loje, tani po i kërkojmë të luajë ndryshe“, deklaron Quique Setien. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono