Serbia dënon deklaratën e Kryeministrit të Maqedonisë

19:49 | 12/12/201719:490

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin, tha se kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nuk e mbajti fjalën në lidhje me atë çfarë premtoi në Beograd disa muaj më parë. Ky reagim i zyrtarit serb erdhi pasi Zaev, gjatë vizitës së tij zyrtare në Prishtinë, pranoi se Maqedonia do të mbështesë Kosovën në të gjitha proceset e saj për anëtarësimin në organizata ndërkombëtare. “Kosova mund të llogarisë në mbështetjen e Maqedonisë për anëtarësim në UNESCO. Ne do të ndihmojmë edhe në normalizimin e raporteve me Serbinë pasi edhe atë e kemi shtet fqinj”, është shprehur Zaev./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono