Serbët sulmojnë me gurë autobusin me pasagjerë të linjës Kosovë – Slloveni

10:00 | 13/06/2019

 Një autobus i linjës Kosovë-Slloveni është sulmuar mbrëmjen e së mërkurës gjatë tranzitit nëpër territorin e shtetit fqinj, Serbisë. Autobusi me udhëtarë kosovarë dhe linjë e rregullt është sulmuar nga disa serbë afër Batajnicës, të cilët kanë gjuajtur me gurë.

Siç shihet në këto fotografi të siguruara nga Indeksonline, xhami i përparmë i autobusit është dëmtuar për shkak të sulmit. Nga sulmi është thyer xhami i përparmë.

Pas sulmit, në vend ngjarje kanë dalë Policia e Serbisë dhe janë marrë me rastin. Udhëtarët kanë pritur një orë deri sa Policia e Serbisë ka bërë procesin e rastit dhe me pas kanë vazhduar rrugën drejt Sllovenisë.

Nuk është hera e parë që autobusët nga Kosova më udhëtarë që kalojnë nëpër Serbi, sulmohen. /ABC news Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono