Sëmuret deputeti i PS, Rama: Forca mik, përballoje si kampioni që kemi njohur

16:43 | 19/06/201816:430

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar një status në rrjetin social Facebook, ku shkruan se deputeti i Partisë Socialiste, Paulin Stërkaj, është duke kaluar një provë të vështirë pas një sëmundjeje shëndetësore.

Rama lutet që Stërkaj ta përballojë si kampion sëmundjen pasi ashtu njihet sipas tij që në rininë e hershme kur ngrinte peshë zemrat e sportdashësve brenda e jashtë vendit.

Postimi i plotë i kryeministrit Rama në Facebook

“Miku ynë Paulin Sterkaj po kalon një provë të vështirë pas një befasie shëndetësore, të cilën lutemi ta përballojë si kampioni që kemi njohur gjithnjë, qysh në rininë e hershme kur ngrinte peshë zemrat e sportdashësve brenda e jashtë vendit. Forca mik! Jemi të gjithë me ty”!

 

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono