Sekuestron 350 kg marijuanë në kufi me Maqedoninë e Veriut

14:52 | 29/03/201914:520

Dogana e Maqedonisë së Veriut, në vendkalimin kufitar “Tabanoc” sekuestroi rreth 350 kilogramë marijuanë, të fshehur në bunkerë special.

Ngarkesa vinte nga Shqipëria dhe ishte e destinuar për tregun Evropian. Nga Dogana e Maqedonisë konfirmuan se është arrestuar një shtetas nga Shqipëria me inicialet B.F./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono