Sekuestrohet mbi 130 kg drogë

10:39 | 10/09/201910:390

Rreth 57 kilogramë kanabis është sekuestruar gjate një operacioni antidrogë në Fier. Dy persona kanë përfunduar në pranga kurse dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Lënda narkotike u gjet në banesat e shtetasve të ndaluar në fshatin Cakran.

Policia sekuestroi edhe një armë zjarri dhe municion luftarak. Ndërsa 73 kilogramë marijuanë është bllokuar gjatë një aksioni tjetër antidrogë në kufirin greko-shqiptar, në Janinë.

Policia greke ka ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër dhe brenda makinës u gjetën 47 pako me 73 kilogramë drogë. Gjatë operacionit është arrestuar një shtetas grek.  /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono