Sekuestrohet kokainë dhe përzierës në Tiranë

15:30 | 22/07/201915:300

Tre persona ranë në pranga të policisë së Tiranës pasi shpërndanin kokainë dhe droga të fortë në lokalet e natës. Sipas uniformave blu, u arretstuan në flagrancë Elvis Fejzullai, Mariglen Ismaili dhe Genti Xhabej, të cilëve fillimisht iu sekuestruan disa doza të vogla kokaine por, gjatë kontrollit në një bensë të marr me qira në Rrugën Budi u gjet edhe një sasie prej 3.7 kg pluhur i dyshuar përzierës për Kokainën. Drejtoria e narkotikëve në policinë e Tiranës kishte disa muaj që mbante në vëzhgim të arrestuarit, ku vlera në treg e lëndës narkotike arrin në disa miliona lekë. Tre të rinjtë u arrestuan në katin e parë të një pallati ku tregtonin kokainën, por njëkohësisht bënin edhe përzierjen e saj në mënyrë primitive nëpërmjet një prerëse. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono