Sekuestrohet 300 kg marijuan pranë kufirit shqiptaro-grek

15:10 | 29/01/201915:100

Zbulohet një sasi e madhe marijuanë në tentativë për të kaluar drejt Greqisë. Rreth 300 kg kanabis e paketuar në pako të mëdha është gjetur në një kasolle të braktisur në fshatin Dritë fare pranë kufirit shqiptaro-grek.

Mësohet se policia ka arrestuar 7 persona nga fshati Picar në Gjirokastër të cilët mendohet se do të transportonin sasinë e marijuanës drejt Greqisë./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono