Sekuestrohet 205 kg marijuanë në Shkodër, pesë të arrestuar

21:39 | 03/07/201921:390

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 205 kg drogë dhe ka vënë në pranga pesë persona. Të arrestuarit gjatë operacionit  “PREKALORI“ janë Zef Kola, 53 vjeç, kryetar i grupit kriminal, Genti  Meçaj, 31 vjeç, bashkëpunëtori kryesor i kryetarit të grupit, Kristjan  Melaj,  28 vjeç,  Elvis H ysaj, 29 vjeç, dhe Xhuzepe  Delaj, 21 vjeç, të tre anëtarë të grupit kriminal.

Sasia e lëndës narkotike është gjetur në një furgon, ku do te kryhej shkëmbimi i marijuanës.

Ky operacion u zhvillua në bazë të hetimeve të kryera, mbi këtë grup kriminal, i cili organizonte  trafikimin e drogës nga qyteti i Koplikut në drejtim të Malit të Zi. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono