Sekuestrohen pasuritë e Ndue Pepajt, u arrestua në Mal të Zi

13:42 | 18/05/2018

Janë sekustruar të gjitha pasuritë e njohura të familjes Pepaj në Malësinë e Madhe. Sipas njoftimit të prokurorisë me vendim gjykate u është vënë sekuestro shtatë pasurive të paluajtshme, toka, dyqane, ndërsa, midis tyre edhe i famshmi hotel “Kavaliero”. Të gjitha pronë e Ndue Vasel Pepaj dhe familjarëve të tij. Pepaj nga Bajza e Malësisë së Madhe, u arrestua bashkë me 12 persona të tjerë gjatë një operacioni të policise malazese në 17 Dhjetor 2017. Ai cilësohet si kreu i organizatës që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Gjatë këtij operacioni janë gjetur dhe konfiskuar 982 kilogramë marijuanë, 1,7 kilogram heroinë dhe rreth 3 kilogramë përzierës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono