Sekuestrohen drogë, tritol dhe municione luftarake në Kurbin

08:49 | 12/10/2018

Tritol, armë e municione janë zbuluar gjatë operacionit të Forcave Speciale në Kurbin. Dhjetë persona u shoqëruan kurse Zef Marku, 34 vjeç, u arrestua.

Në banesën dhe magazinën e lokalit të tij, policia zbuloi një arsenal të tërë, kallëpe tritoli, granata, qindra fishekë.

Gjithashtu në magazinë u gjetën pajisje të ndryshme elektronike dhe elektroshtëpiake, të cilat sipas policisë janë përfituar nga veprimtaria kriminale e vjedhjes së banesave, magazinave, serviseve etj, të ndodhura në territorin që mbulon Komisariati i Policisë Kurbin, për të cilat po punohet për dokumentimin ligjor të tyre.
/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono