Sekuestrohen 96 kg kanabis në Kurbin

17:08 | 05/11/2018

Një sasi kanabis sativa prej 96 kilogramë kanabis sativa është gjetur dhe sekuestruar në një banesë në Gjorm të Kurbinit. Policia ka arrestuar pronarin e kësaj shtëpie ku u gjet droga, 46-vjeçarin Agron Tafën.  Sipas policisë kontrolle të befasishme janë bërë edhe në banesa e lokale të tjera të zonës. Gjatë këtij operacioni janë shoqëruar 21 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono