Sekuestrohen 2 ton drogë, 4 shqiptarë në pranga

13:29 | 30/04/201813:290

Ujërat e Adriatikut konfirmohen dhe një herë tjetër si urë lidhëse mes Shqipërisë dhe Italisë për trafikun e drogës.

Katër shqiptarë të arrestuar, 2 ton drogë e llojit marijuanë e sekuestruar dhe një kallashnikov është bilanci i një operacioni të gjerë policie të drejtuar nga Guardia di Finanza e Otrantos në ujërat ndërkombëtare mes Salentos dhe Shqipërisë.

Agjentët e policisë sinjalizuan një gomone gjatë një kontrolli në det. Pas një ndjekjeje prej disa minutash në det u arrestuan katër personat në bord të gjithë shtetas shqiptarë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono