Sekuestrimi më i madh i drogës në Gjermani, 4,5 tonë kokainë

12:42 | 02/08/201912:420

Autoritetet doganore të Hamburgut kanë sekuestruar 4 ton e gjysmë kokainë, me vlerw rreth një miliardë euro. Droga kishte mbwrritur nw portin e qytetit Hanseatic pwrmes njw kontenieri.

Autoritetet thanw se ky është sekuestrimi më i madh i drogës i bërë ndonjëherë në Gjermani. Ngarkesa u zbulua rreth dy javë më parë gjatë një kontrolli, tha zyra doganore e Hamburgut. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono