Sekuestrimi i magazinës ushqimore në Shkodër/3 të arrestuar

10:05 | 29/03/2018

Pas sekuestrimit të një magazine ushqimore në Shkodër, policia ka arrestuar tre persona dhe ka shpallur në kërkim një person të katërt. U arrestua pronari i firmës Gëzim Bala 60 vjeç, djali i tij Elis Bala 26 vjeç, dhe Hydajete Elbasani 60 vjeç, e punësuar si merceologe në këtë firmë. Në kërkim është një 40 vjeçar nga Tirana, me detyrë Inxhinier merceolog në firmë.

Arrestimi i tyre personave u bë pasi të mërkurën, u gjetën  në vendin e quajtur Lagjja “Skënderbeg”, zona industriale ish -Fermentimi, në punishten e një firme, ku prodhoheshin produkte të ndryshme ushqimore në kundërshtim me ligjin. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono