Sekreti i formës së Lukakut, trajneri i Belgjikës zbulon gjithçka

13:15 | 05/12/201913:150

Romelu Lukaku është më i lumtur se kurrë tek Interi. Që nga transferimi i tij këtë verë nga Manchester United në Milano, sulmuesi është rikthyer të jetë protagonist me lojën dhe golat e tij. Këtë fakt e shpreh dhe trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, i cili tregon se Lukaku ka rilindur tek Interi.

”Duket qartazi marrëdhënia shume e mirë e tij me Conten. Transferimi tek zikaltrit i ka bërë shumë mirë Lukakut. Po flasim për një lojtar të madh. Si kur luan për Belgjikën si për Interin, Romelu jep maksimumin e tij. Është e vërtetë që në muajt e fundit tek United ai nuk ishte më i lumtur. Tashmë ai ndihet i lumtur pasi e konsideron veten të rëndësishëm për ekipin e tij,” deklaron Martinez për ‘Corriere dello Sport’.

26-vjeçari duket se është përshtatur shumë shpejt me kampionatin italian. Në sezonin e tij të parë në Seria A, sulmuesi belg numëron 10 gola në 14 ndeshje. Besimi dhe marrëdhënia shumë e mirë me trajnerin Conte, e ka rikthyer dhe një herë Lukakun në qendër të vëmendjes. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono