Sekretari Amerikan i Mbrojtjes mesazh ngushëllimi ministres Xhaçka për 2 ushtarakët

20:31 | 15/05/2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, ku i shpreh ngushëllimet për  Nënëtetarës Hasanaj dhe Major Tanushit, të cilët ranë dëshmorë të atëdheut gjatë një misioni në Letoni.

Në mesazhin drejtuar Ministres Xhaçka, sekretari Shanahan shkruan: Pranoni ngushëllimet e mia të thella për vdekjen tragjike të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit Mbajmë zi për humbjen e tyre dhe ndajmë dhimbjen me Shqipërinë. Humbja e tyre, një kujtesë e dhimbshme për  rrezikun me të cilin përballen ushtarët tanë ndërsa mbrojnë larine. Ngushëllimet më të thella familjeve të Nëntetares Hasanaj dhe Major Tanushit. I urojmë shërim të shpejtë Rreshter Kapajt. Vlerësojmë aleancën tuaj dhe nderojmë kujtimin e heronjve tuaj të rënë. /ABC News Albania 24Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono