Schweinsteiger: Mourinho shkon te Bayern, ju tregoj pse!

16:55 | 04/11/201916:550

Ish-mesfushori i Bayern Munchen, Bastian Schweinsteiger, ka folur në lidhje me zërat që e çojnë Jose Mourinhon në krye të stolit bavarez, pas shkarkimit të Niko Kovac. Schweinsteiger pranoi se Mourinho e lakmon stolin e Bayern, si dhe e pyeste shpesh për atë pozicion gjatë kohës kur të dy ishin te Manchester United në Premier League.

Në fjalën e tij, Schweinsteiger tha: “E imagjinoj Mourinhon në Gjermani. E mbaj mend kur ishim te Manchester United, gjithmonë më pyeste për Bayern Munchen dhe për Bundesligën. Kur ishim të grumbulluar me skuadrën, Mourinho gjithmonë e ndiqte kampionatin gjerman nga TV.

Ai i njihte të gjithë lojtarët në Bundesliga, madje edhe lojtarët e ekipeve të vogla. Ka studiuar dhe gjermanisht dhe jam i bindur se ai do të ketë një aventurë në Gjermani shumë shpejt”, përfundoi Schweinsteiger./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono