Sazan Guri promovon tre librat e tij në Kosovë

15:27 | 17/12/2017

Ambjentalisti Sazan Guri ka shkruar tre libra mbi historinë, mendësinë dhe gjuhësinë e shqiptarëve. Promovimin e veprave e ka zgjedhur ta bëjë në Kosovë. Autori Guri tha se në këto libra është shpalosur puna e tij 40 vjeçare gjate të cilave ka mbledhur fakte dhe thënie të shumta të shqiptarëve ndër shekuj./abcnews.al

 

 

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono