Sazan Guri prezanton librin “Mjedisi Shqiptar”

17:25 | 08/02/2019

Ambjentalisti Sazan Guri prezantoi librin “ Mjedisi Shqiptar”  në vëzhgimet dhe auditimet e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Në këtë libër Guri jep zgjidhje konkrete për  trajtimin e mjedisit.

Ambjentalisti Sazan Guri eksperiencën e tij 5-vjeçare  në vëzhgimin e mjedisit me stafin e auditimit të Kontollit të Lartë të Shtetit e ka përmbledhur në një libër.  Guri thotë se përmes këtij libri ai përpiqet që tashmë ta japë zgjidhje konkrete përmes formulave dhe jo në  formë hipotetike.

Libri “Mjedisi Shqiptar” në vëzhgimet dhe auditimet e Kontrollit te Lartë të Shtetetit u prezantua në ambjentet e Akademisë së Shkencave./abcnews.la


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono