Sarri: Penalltia kundër Milanit ishte, Posta Italiane? Ishte një shaka

09:43 | 14/02/202009:430

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, foli në konferencën për shtyp pas barazimit 1-1 kundër Milanit. Pasi analizoi ndeshje, tekniku italian gjithashtu foli për polemikat me Postën Italiane: “Nuk kam asnjë mos-respektim të punëtorëve. Unë vij nga një familje punëtore dhe jam krenar që jam një djalë i tyre.

Është një histori qesharake dhe as nuk dua ta komentoj atë. Unë nuk bëj shaka më, sepse nuk dua ta vë emrin e Juventusit në vështirësi, është një shaka që të gjithë bëjmë në kafe”.

Pastaj një pasazh në gjykimin kundër Milanit: “Kishte edhe penallti ndaj Cuadrados dhjetë minuta më parë. Penallti ishte, sepse ekziston një krah i hapur. Po ju them se nuk më pëlqejnë rregullat e tanishme, por nëse rregullat janë këto, duhet t’i pranojmë”, tha mes të tjerash Sarri./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono