Sarri: Me Ronaldon nuk sqarohem, ja pikat e forta të Atalantës

10:55 | 22/11/201910:550

Mauricio Sarri ka qenë i pranishëm në konferencë për shtyp para sfidës së fundjavës kundër Atalantës. Trajneri i Juventusit foli për kundërshtarin, duke iu thurur elozhe. Gjithashtu, strategu italian u ndal edhe te “krisja” e tij me Cristiano Ronaldon.

SQARIMI ME RONALDON – “Nuk ka pasur nevojë për sqarim. Unë kam stërvitur lojtarë që në vitet ’90 dhe kam parë shpeshherë reagimë të tilla. Nuk ka asnjë problem. Problemi është se Ronaldo ka një dëmtim dhe ka kryer stërvitje të veçantë. Nesër, me 99% nuk luan”.

ATALANTA – “Është një skuadër me një nivel të lartë agresiviteti, me kualitet shumë të mira teknike dhe janë ndër ekipet me të forta në Serie A. Një skuadër e fortë, e vështirë për t’u thyer, por ne i kemi mundësitë. Është e rëndësishme që të marrim tre pikët, por nuk do të jetë aspak e lehtë”, tha mes të tjerash Sarri./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono