Sarri i sinqertë: Merkato më mërzit, tani janë ndryshe gjërat

21:58 | 08/12/201921:580

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri nuk duket se po pret me padurim merkaton e janarit dhe ka thënë se tregu i transferimeve “e mërzit për vdekje”. Strategu italian foli për SkySport Italia, ku tha se do të punojë shumë për të përmirësuar ekipin e tij pas humbjes së parë në Serie A kundër Lazios.

“Të jem i përfshirë në merkato, është gjëja e fundit që dua të bëj në jetë, kjo gjë më mërzit deri në vdekje. Më pëlqen të bëj punën time, që është për të stërvitur. Do të punoj me skuadrën që kam për të gjetur zgjidhjen e këtij ngërçi momental”.

“Unë isha në Premier League dhe niveli ishte shumë i lartë. Kur u largova nga Italia dy vite më parë, gjërat ishin ndryshe, tani ka një nivel më të mirë. Ekipet më të vogla kanë një nivel të mirë teknik dhe gjithmonë luftojnë deri në fund”, përfundoi Sarri./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono