Sanksionet ndaj Rusisë/Shtëpia e Bardhë: Pa ndikim në takimin Trump-Putin

22:28 | 06/04/201822:280

Përgatitjet për një takim mes presidentëve Donald Trump dhe Vladimir Putin nuk do të preken nga sanksionet e reja anti-ruse të vendosura të premten nga administrata amerikane. Lajmin e kanë bërë të ditur burime pranë Shtëpisë së Bardhë. Sekretarja e zyrës së shtypit, Sarah Sanders ka deklaruar se autoritetet amerikane po vazhdojnë punën për përgatitjen e takimit. “Sikurse e ka thënë edhe vetë, presidenti dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por kjo do të varet nga veprimet që duhet të ndërmarrë Rusia”, ka deklaruar Sanders në një konferencë për shtyp. Nga ana tjetër, përmirësimi i marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara i intereson edhe Moskës, e cila e ka kthyer këtë objektiv në prioritetin e politikës së saj të jashtme. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono