Salvini tallet me BE-në

13:46 | 21/11/2018

Zëvendëskryeministri Italian, Matteo Salvini, duke komentuar diskutimet me BE-në për Buxhetin dha një deklaratë tallëse.

“Letra nga Bashkimi Evropian? Pres edhe atë të Babagjyshit të Vitit të Ri”, u shpreh ai duke komentuar rrëzimin e projektbuxhetit nga ana e Komisionit të BE-së dhe dërgimin e letrës së hapjes së procedurave për shkelje të rregullave.

“Do të diskutojmë në mënyrë të edukuar siç kemi bërë gjithnjë”, shtoi Salvini. Ndërkohë, kryeministri Italian Giuseppe Conte ka ritheksuar se “qeveria është e bindur në vlefshmërinë e projektbuxhetit”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono