Salianji: Rama ngriti në detyrë ish zv/drejtorin e Policisë Fier

18:30 | 03/04/201918:300

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji përmes një deklarate për media ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Policinë e Shtetit për promovim në detyrë të kujt i shërben krimit dhe jo qytetarëve.

Organizimi i protestës nuk zbehu tiparin denoncues të opozitës. I njëjti Andon Marko qe sot është në krye të Policisë së Fierit. Kjo, sipas Salianjit, vërtetohet edhe përmes përgjimeve të publikuara në mënyrë periodike, nga vetë ai.

Janë këto provat e ndodhura në dosjen zyrtare të prokurorisë sipas Salianjit ato që provojnë se ai që sot është në krye të Policisë së Fierit, duhet në fakt të ishte pas hekurave për dëshmi të rreme pengim te drejtësisë dhe shpërdorim detyre./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono