Salianji nga çadrat në Korçë: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

15:44 | 03/06/201915:440

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka vizituar sot familjet e prekura nga tërmeti në Korçë. Nga çadrat, Salianji ka deklaruar se prej tre ditësh, familjet po jetojnë në kushte të vështira dhe qeveria duhet të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme.

“Paguajnë taksa gjatë gjithë kohës shtetit dhe kërkojnë që shteti sot të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme dhe t’u rindërtojë shtëpitë, e t’i dëmshpërblejë që të bëjnë shtëpitë ose këtu në Floq ose poshtë nëse është zonë me rrezikshmëri të lartë.

Ne kërkojmë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Qeveria është me njerëzit vetëm kur kanë nevojë, jo kur ka vota. Kjo është një tallje. Të ngresh këtu kasollet e bagëtive i keni më mirë. Si mund të jetohet këtu. Kjo është një qeveri që nuk i interesojnë njerëzit. Ja ku i ka futu”, tha Salianji./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono