Sali Berisha në Byro Politike, 31 janar 2018

13:07 | 01/02/2018

Ish-kryeministri dhe lideri historik i së djathtës Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Byro Politike” përballë gazetarëve Baton Haxhiu dhe Lorenc Vangjeli ka folur për marrëveshjen e qeverisë shqiptare me atë greke pas negociatave të fundit dypalëshe. Ish kryeministri Berisha e quan atë një pazar me ligjin e luftës. Ai akuzoi qeverinë edhe për ekstradimin e Nazer Seitit, kapjen e drejtësisë si dhe u pyet për zhvillimet brenda Partise Demokratike.Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono