Sali Berisha në ABC News për situatën politike në vend

10:39 | 13/04/2018

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, nga studio e ABC Neës foli rreth aktualitetit më të fundit politik dhe jo vetëm. Sa i takon incidenteve në Parlament këtë të enjte, Berisha u shpreh se opozita buk e la Edi ramën për shkak të fjalorit fyes ndaj shqiptarëve.

Lideri historik i PD-s tha gjithashtu se dy oficerë të ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati kishin hyrë në Kuvend të armatosur. Një gjë, që sipas tij, është e palejueshme.

Më tej, Berisha foli edhe rreth ambasadores Vlahutin, e cila i ka kërkuar ish kkryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llallës, arrestimin e tij./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono