Saimir Tahiri, sprova e një kërkese për arrestim


22:20 | 23/10/2017

Kërkesa e prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit dhe përgjimet italiane të një organizate narkotrafiku që lakonte emrin e tij tronditën fort politikën këtë javë. Dritëhijet e kësaj ngjarje politike, me prapaskenat e saj ju ftojmë t’i ndiqni në analizën e Mimoza Koçiut me Politika në ABC News.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono