Artan Hoxha: Atentatorët ndaj prokurorit, të porositur

08:11 | 07/11/201908:110

I ftuar në studion Juli Xhokaxhi, gazetari investigativ Artan Hoxha deklaroi ndër të tjera se atentatorët ndaj makinës së prokurorit Ndoj dhe personave që e shoqëronin nuk kishin lidhje direkte me ta, pra sipas tij janë të porositur.

“Prokuroria i ka të gjitha mundësitë që të verifikojë se çfarë ndodhi në atë mjet, kjo çështje pistën kryesorë  e ka goditje për shkak të detyrës”, tha Hoxha mbrëmë në “Byro Politike”.

Gjatë emisionit gazetari Hoxha ka reaguar me kritika për mënyrën sesi vepron Prokuroria në Shqipëri.

“Kryeministri dhe zëvendëskryemistri duhet të japin deklarime në Prokurori. Akoma nuk kanë dalë prova shkencore nga kjo ngjarje, janë shumë elementë që duhen parë. Kemi të bëjmë me vrasës që skanë lidhje direkte me viktimat, janë të porositur”, u shpreh gazetari Artan Hoxha. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono