S’ informuan për kanabisin/11 policë të Vlorës në hetim

15:02 | 06/03/201815:020

11 punonjës të policisë së Vlorës, janë neën hetim pasi nuk kaneë informuar për drogën e mbjellë në zonat ku ata operonin. Tre të tjerë janë përjashtuar nga policia. Lajmi u bë i ditur nga Drejtori i Policisë së Vlorës, Gentian Shehaj i cili tha se këta efektivë po hetohen pasi për shkak se me anë të veprimeve apo mosveprimeve të tyre kanë favorizuar kultivimin e kanabisit. Gjatë takimit të policisë së Vlorës për analizën e punës gjatë vitit 2017 u vu në dukje se gjatë vitit të shkuar u sekuestruan 75 % më shumë kanabis se në 2016 si dhe u realizuan 46 operacione në det në bashkëpunim me Delta Force dhe Guardia Di Finanza. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono