Rudina Dembacaj: Ju tregoj momentin më të sikletshëm në skenë

19:59 | 12/01/2019

E ftuar në emisionin “Thumb”, aktorja dhe moderatorja Rudina Dembacaj ka folur për momentet më të sikletshme që ka kaluar në skenë. Ajo ka treguar një rast serioz, kur i ishte dashur të punonte edhe pse kishte rrezik që t’i shpërthente apandeciti në skenë.

“Kam qenë në Al-Pazar dhe më kishte shpërthyer apandeciti. Unë shkova në urgjencën e Kombinatit dhe më thanë se duhet ta operoja. Më dhanë një qetësues për momentin, por isha dyll e verdhë. Një Zot e di si kam dalë në skenë. Dola në skenë dhe unë u thosha nuk do rri  pa dalë në skenë. Kjo është disiplinë pune të cilën o e ke o s’e ke. Dola në skenë dhe pastaj shkova në spital sa mbaroi shfaqja”, rrëfeu aktorja.

Ndërsa më tej Rudina ka rrëfyer një moment komik kur e ka kapur e qeshura në teatër, ndërsa po luante një rol.

“Pastaj një situatë tjerër funny ka qenë në teatër. Unë do futesha në skenë por Gent Zenelajn dhe Amlos Zahariajn i kishte kapur e qeshura sepse ishte thyer divani. Këta prisnin që unë të futesha shumë serioze që këta të merrnin veten. Unë nuk e ndaloja dot të qeshurën që nga prapaskenat. Ata më thirrën dhe unë s’ndaloja dot së qeshuri. Aty ishte e tmershme. Ishte shumë e vështirë sepse është amatorizëm. Një njeri që bën humor nuk duhet të qeshi vetë. Këta aktorët e humorit qeshin vetë kur e shikojnë që nuk po u ecën”, tha ajo./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono