Rrogozhinë, përplasen të burgosurit

20:16 | 15/10/201920:160

Disa të burgosur në burgun e Rrogozhinës janë përplasur me njëri-tjetrin. Ngjarja ka ndodhur pas një sherri banal, për arsyen “Pse më pe”.

Fillimisht janë përplasur fizikisht, më vonë kanë përdorur mjete të ftohta, si kaçavida. Për pasojë një prej të burgosurve është lënduar dhe është dërguar në Tiranë për mjekim.

Burime bëjnë të ditur për Abcnews.al se ai është Bajram Myftaraj 26 vjeç. I riu ka pësuar dy fraktura, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Deri tani nuk ka asnjë reagim nga policia për këtë ngjarje, e cila ka ndodhur disa orë më parë./ abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono