Rritet oferta për Muriqin: Fenerbahce reziston dhe refuzon, dy janë shkaqet

11:53 | 29/01/202011:530

Vedat Muriqi vazhdon të shënojë gola dhe interesimi për të po shtohet. Bomberi dardan ka shënuar 13 gola këtë sezon me Fenerbahce dhe po ndihmon ekipin turk të konkurrojë për fitimin e titullit kampion.

Burnley është një ndër ekipet që pëlqejnë lojtarin nga Prizreni dhe ka ofruar 28 milion euro për ta transferuar në ishull citon Milliyet. Fenerbahce e ka refuzuar këtë ofertë, njësoj siç ka bërë me ato të Tottenham dhe Manchester United.

Dy janë shkaqet: Fenerbahce po lufton për titull dhe e ka të qartë që pa sulmuesin e Kosovës ka pak shanse t’ia dalë. Klubi i njohur turk shpreson të përfitojë edhe më shumë dhe shpreson që Muriqi, i cili e ka shprehur gjithmonë dëshirën për të luajtur në Premier League, do të vijojë të shënojë e dhurojë asiste, diçka që do të sillte rritjen e mëtejshme të vlerës së tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono