Rrihet brutalisht gazetari që investigonte vrasjen e Oliver Ivanoviç

14:08 | 10/07/2018

Gazetari serb, Stefan Cvetkoviç, që po heton vrasjen e Oliver Ivanoviç është dhunuar brutalisht në Beograd. Denoncimi është bërë nga vetë ai me anë të një postimi në Facebook. Gazetari thotë se gjendet i sigurt jashtë Serbisë, ndërsa nuk ka bërë me dije vendndodhjen e tij.

“Mua mund të më vrisni, por jo edhe të vërtetën”, shkruan Cvetkoviç.

Ai ka dëshmuar në institucionet hetimore të Kosovës për vrasjen e politikanit të komunitetit serb në Kosovës.

Ndërkohë, disa ditë më parë, Cbetkoviç u rrëmbye nga persona ende të panjohur në vendlindjen e tij. Për këtë rrëmbim autoritetet serbe ngritën një hetim dhe është ende e paqartë se si është liruar gazetari në fjalë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono