Rrëzohet helikopteri, tre të vdekur në Francë

09:04 | 02/12/201909:040

Tre punonjës të ekipeve të shpëtimit humbën jetën pasi helikopteri i tyre u rrëzua pranë Marsejës, në Francën e Jugut.

Helikopteri u rrëzua gjatë teksa ishte nisur me punonjësit për të ndihmuar njerëzit e prekur nga përmbytjet e mëdha, tha të hënën ministria franceze e Brendshme.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e 1 dhjetorit, tha ministria, e cila shtoi se po zhvillohej një hetim për të ekzaminuar shkakun e aksidentit.

Bregdeti mesdhetar i Francës është goditur nga reshjet e dendura të shiut gjatë javës së kaluar duke shkaktuar përmbytje të mëdha në zonë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono