Rrëzohen dy shtylla të tensionit të lartë, ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra

19:01 | 19/09/201919:010

Dy shtylla të tensionit të lartë janë rrëzuar nga moti i keq në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Korçë-Voskopojë. Kabllot e shtyllave që ndodheshin buzë rrugës kanë rënë mbi një automjet që ishte duke lëvizur në drejtim të Voskopojës.

Nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme materiale. Për shkak të dëmtimit të shtyllave është ndërprerë energjia elektrike në disa fshatra përgjatë rrugës Korçë-Voskopojë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono