Rrezikon Inzaghi, ish-milanisti tundon Lazion

12:11 | 21/09/201912:110

Lazio nuk po kalon një moment të mirë. Dy humbjet rresht përballë Spalit në kampionat dhe Cluj në Europa League kanë shqetësuar drejtuesit. Ambienti nuk është më i qetë dhe posti i Simone Inzaghit është në rrezik.

“Sportmediaset” raporton se trajneri rrezikon shumë, sidomos nëse nuk arrihet fitorja përballë Parmës në kampionat. Inzaghi nuk po ndiqet më si më parë nga një pjesë e “senatorëve” të ekipit kryeqytetas.

Problem të madh ka shkaktuar edhe mos grumbullimi i Ciro Immobiles për transfertën rumune të së enjtes.

Kandidati kryesor për zëvendësimin e Inzaghit është Gennaro Gattuso. Ish-trajneri i Milanit po qëndron pushim në pritje të një oferte të rëndësishme për t’u rikthyer, me Lazion që do të ishte një opsion perfekt për të. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono