Rreth 70 viktima në Filipine si pasojë e stuhisë

12:45 | 31/12/201812:450

Rreth 70 persona kanë humbur jetës si pasojë e stuhisë që goditi qendrën e Filipineve javën e kaluar. Pjesa më e madhe e tyre humbën jetën si pasojë e përmbytjeve. Por autoritetet paralajmërojnë se mund të ketë edhe më shumë viktima pasi disa zona të vendit janë të paarritshme për momentin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono