Rrahmani: Milik i shkëlqyer, jam i lumtur te Verona

18:01 | 21/10/201918:010

Hellas Verona u mposht 2-0 nga ekipi i Napolit në fundjavë, ndeshje e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Të dy mbrojtësit shqiptarë, Rrahmani dhe Kumbulla, u aktivizuan titullarë për miqtë, duke bërë një ndeshje individuale të mirë. Rrahmani ka folur sot për mediet italiane, ku është shprehur:

“Jam i lumtur për paraqitjen time, por i zhgënjyer që dolëm pa pikë. Kishim rastet tona dhe mund të shënonim të paktën një gol. Nëse nuk i ushtron presion Napolit, të ndëshkon. Duhet të përmirësohemi në këtë aspekt.

Të zhgënjyer? Padiskutim. Kishim 4-5 raste për të shënuar, që përballë Napolit janë shumë. Edhe unë kisha një rast për të shënuar, e di që mund të bëj më mirë, por kjo është pjesë e procesit të mësuarit. Personalisht, po luaj mirë dhe ndihem shumë mirë në këtë skuadër.

Milik? Një sulmues fantastik, shumë i fortë. Në e bëri pasditen e vështirë. Tani luajmë kundër Sassuolos dhe jemi të fokusuar për t’u rikthyer te rezultatet pozitive”, tha mes të tjerash Rrahmani./abcnews.al

Napoli – H. Verona | Milik duke festuar golin, Rrahmani pretendoi për një faull në sulm!


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono